Lokalizacja

Osiedle Solaris znajduje się w południowo-zachodniej części miasta, w rejonie ulicy Głowackiego (os. Górki /os. W. Witosa), na skrzyżowaniu nowych ulic Anny Łajming i Lecha Bądkowskiego. Dogodne usytuowanie gwarantuje mieszkańcom ciszę i spokój, a jednocześnie komfortowy dojazd do każdego zakątka w Tczewie. W ciągu paru minut spacerem można dotrzeć do urokliwych terenów rekreacyjnych osiedla Górki, kilkanaście minut zajmuje dotarcie do pobliskiego lasku. Okolice położone w szczególności na zachód sprzyjają wszelkiej aktywności fizycznej:przejażdżką rowerowym latem, czy narciarstwu biegowemu zimą.

Komfort życia codziennego zapewnia sprawny dojazd do drogi krajowej nr91 i nr 22, a także prosty dojazd do autostrady A1. Dla nie zmotoryzowanych, w tym również dzieci wygodę stanowi pobliski (200m) przystanek komunikacji miejskiej zapewniającej bezpieczną drogę do centrum miasta (szkoły, urzędów, szpitali, etc.)

Budynki

Twórcy Osiedla Solaris dostosowali ich charakter do współczesnych wymogów architektonicznych i funkcjonalnych. Zastosowane detale wykonane z materiałów naturalnych na elewacjach klatek schodowych podnoszą rangę części wspólnych. Relatywnie duże przeszklenia w mieszkaniach zapewniają dobry dostęp światła dziennego oraz promieni słonecznych od strony południowej. Ludzka skala osiedla oraz uporządkowane bryły nie przytłaczają otoczenia. Duże garaże podziemne mają na celu pomieścić samochody osobowe porządkując przestrzeń dookoła budynków, pozostawiając ją terenom zielonym. Przemyślane usytuowanie budynków względem siebie, oraz odpowiednie zorientowanie do stron świata docenią wszyscy, szczególnie wczesną wiosną kiedy najbardziej potrzebujemy promieni słońca.

Nie bez znaczenia jest również sama konstrukcja budynków, która w większości, lub w całości wykonana jest jako monolityczna żelbetowa. Wszystkie ściany między mieszkaniowe, oraz klatek schodowych są żelbetowe, takie rozwiązanie wydatnie ogranicza przenikanie dźwięków przez ścianę. Czyni to również budynki solidnymi i długowiecznymi, nienarażonymi na pękanie, czy rysowanie się ścian konstrukcyjnych, zapewnia również dużą swobodę w kształtowaniu przestrzeni wewnątrz mieszkań. Dla poprawy komfortu użytkowania mieszkania od klatek schodowych odizolowano termicznie i akustycznie ścianą o konstrukcji 3 warstwowej.